Найпоширеніші питання щодо позанавчальної діяльності

ПОСЕЛЕННЯ  В ГУРТОЖИТОК

✅ Коли починається поселення у гуртожиток і як я про це дізнаюсь?

Графік поселення змінюється щороку. Про те, в який ти потрапив гуртожиток і коли приїжджати на поселення ти дізнаєшся із повідомлення про зарахування, яке тобі надійде електронною поштою, або можеш ознайомитись із списку на поселення на сайтах факультетів та навчально-наукових інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського чи зателефонувати до відбіркової комісії факультету / навчально-наукового інституту, до якого тебе зараховано на навчання.

✅ Якщо я не встиг подати оригінали документів, чи можна отримати гуртожиток для ночівлі?

Так, проси відбіркову комісію того факультету чи інституту, до якого подаєш документи, щоб тобі видали направлення до гуртожитку на ніч. Вартість залежить від гуртожитку.

✅ В якому стані гуртожитки?

Гуртожитки знаходяться у абсолютно різному стані залежно від конкретного гуртожитку, який може мати блочну або коридорну систему. Багато студентів самі роблять ремонти, намагаються поліпшити умови, але жити точно можна!

✅ У гуртожитки селять першокурсників із першокурсниками чи зі старшокурсниками?

Поселення відбувається за принципом вільних місць. Людина закінчила, випустилась, звільнила місце – на її місце поселили першокурсника, тому ніколи не можна передбачити.

✅ Чи надається при вступі гуртожиток?

Гуртожитком забезпечуються всі студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського без винятку, які мають таку потребу, порядок поселення коригується дирекцією студмістечка і щороку відрізняється і залежить від кількості вільних місць на момент поселення.

✅ Якщо у мене дистанційне навчання, мене поселять у гуртожиток?

В умовах воєнного стану головна задача – безпека! Забезпечити мешканців гуртожитків місцями в укриттях на 100% поки неможливо. Тому коригується навчальний план та умови поселення. Студмістечко поступово збільшує фонд місць в укриттях, але цих потужностей поки замало для повного поселення студентів.

Просимо зрозуміти, що першочергова задача надати гуртожиток тим, у кого навчання проходить в очному режимі та студентам, яким потрібно житло через війну, чиї домівки постраждали або знаходяться в окупації.

✅ А яка потрібна медична довідка?

Медична довідка не має встановленої форми з №. Це може бути одна загальна від сімейного лікаря, де СЛ вносить дані ФЛГ(результати, які дійсні ще мінімум 1-2 місяці не менше) та огляду дерматолога (шкіра чиста, і т.д.). Довідка на бланку медзакладу або з печаткою медзакладу та підписом і печаткою СЛ. Або це можуть бути окремі довідки.

✅ А як поселитися в 1-місну кімнату? Мій син хоче жити в двомісній кімнаті або сам? А ми би хотіли поселитися в блочний гуртожиток…. (Поєднали в одну групу, бо суть все одно не змінна)

Базове поселення здебільшого в 3-х, 4-х – місних кімнатах. Кімнати з меншою кількістю в гуртожитках є, їх мало. І якщо пощастить, і на момент заселення там будуть вільні місця, то тоді поселитесь.

Факультети розміщують своїх студентів для компактного проживання з певних гуртожитках,  тому обрати гуртожиток не вийде! Комусь доля в «блочку» , комусь в «коридорку».

✅ А написано, що можна платити більше і жити самому.

Тарифи вказані при всіх типах розміщення. При зміні кількості мешканців відбувається і зміна оплати. Тобто, якщо в 4-х місну кімнату поселилось лише 3-є, то оплату порахують по тарифу 3-х місного проживання. Або студентів проживало 4, 2 виселились, нікого не підселили, то відповідно змінився статус оплати.

✅ Які документи потрібно для оформлення пільги?

Все  розписано в статті. Уважно прочитати та зібрати відповідні документи. Принести завідуючій.

✅ Якщо буде дистанційне навчання, чи треба платить за гуртожиток?

Якщо у вас дистанційне навчання і ви не поселяєтесь в гуртожиток (не Укладаєте договір на проживання),відповідно, не проживаєте в ньому – ВИ НЕ ОПЛАЧУЄТЕ ЗА ПРОЖИВАННЯ!

✅ А чи потрібно оплачувати за гуртожиток, якщо я поселився, а жити там не буду?

ПОТРІБНО! При поселенні ви укладаєте Договір на проживання. Термін дії договору – навчальний рік. Для припинення його дії посеред навчального року, студент повинен написати заяву про виселення та припинення нарахування оплати, оформити обхідний лист, здати ключі від кімнати та майно , яке було у користуванні.

Зазвичай проблеми виникають саме у тих, хто поселився (бо дуже-дуже хотів пожити в Києві), а потім поїхав до дому і вирішив, що він там не живе, то й сплачувати не потрібно!

✅ Чи видають в гуртожитку холодильники та мікрохвильовки?

НІ. Студенти самі забезпечують себе побутовими приладами. У багатьох кімнатах вже є холодильники. По заселенню обговоріть із новими сусідами умови користування побутовими девайсами, за потреби зможете поповнити колекцію для комфорту.

✅ Чи потрібно зніматися з обліку ТЦК вдома?

Якщо ви не плануєте змінювати реєстрацію – НЕ ПОТРІБНО!

✅ А як знайти заступника декана, щоб дізнатися про поселення?

Тут все просто:  ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ПОСЕЛЕННЯ.

✅ А чи можна приїхати на поселення у вихідний?

 НІ.

✅ А з батьками поселяють?

Ми сподіваємося, що наші студенти досить самостійні, щоб проживати в гуртожитку без батьків. Батьки можуть приїхати з вами на поселення, допомогти з речами та облаштуванням.

✅ ЧИ потрібно, щоб батьки підписували договір на проживання?

Повідомляємо: якщо особа, яка заселяється, неповнолітня – в угоді на проживання необхідний підпис офіційного представника (зазвичай, одного з батьків). Відповідно, є два варіанта підписання угоди:

– неповнолітнім особам приїхати на поселення з офіційним представником;

 – неповнолітнім особам поселитися з особистим підписом в угоді, а після поселення поштою надіслати угоду офіційному представнику, який підпише угоду і надішле її назад (отриману угоду з підписами віддати зав. гуртожитком).

✅ А коли прийде запрошення на поселення? А  яким чином факультет мене сповістить, що мене поселяють? А я є в списках на поселення?

Студмістечко не може надати вам цю інформацію, оскільки формує, сповіщає та інформує про графік поселення своїх студентів факультет.

✅ Що брати з собою на поселення?

Радимо взяти речі першої необхідності (посуд для базового використання, засоби особистої гігієни, рушники, по можливості власну подушку, ковдру, капці). Всі інші блага можна довезти згодом, коли буде зрозуміло, чого не вистачає для вашого комфортного життя, узгодивши ці питання з новими сусідами.

✅ А  як оформити пільгу?

Перш ніж задавати це питання ПРОЧИТАЙТЕ СТАТТЮ ПРО ОФОРМЛЕННЯ ПІЛЬГ.  Там чітко вказаний перелік необхідних документів, тому уточнювати чи можна замінити або не привозити якусь довідку НЕ ПОТРІБНО!

✅ Якщо я проживав влітку в гуртожитку, мені потрібно наново поселятися і приносити медичну довідку?

ТАК!

✅ Якщо ми приїдемо у вихідний день, нас поселять???

Ні. У вихідний день поселення не відбувається.

✅ А можна контакти заступника декана?

Контакти відповідальних за поселення заступників деканів факультетів/інститутів.   Інших контактів ми не надаємо.

✅ Як зв’язатися з гуртожитком/завідувачем?

Скористайтесь НАВІГАЦІЄЮ ПО ГУРТОЖИТКАМ, тут знайдете короткий опис гуртожитків, телефони та імена адміністрації.

✅ За скільки потрібно оплачувати гуртожиток?

Оплата проводиться в безготівковій формі. Оплату можна робити помісячно, поквартально, за семестр, але не менше ніж на місяць вперед. Відповідно при поселенні ви сплачуєте за вересень та жовтень – це програма мінімум.

✅ Куди та кому прислати заяву на поселення? ЧИ можна поселитися он-лайн?

Заяву нікуди присилати не потрібно, ви її пишете/друкуєте та привозите з собою на поселення в гуртожиток (за умови, що вам надають гуртожиток згідно рекомендації факультету). Поселення відбувається в очному форматі з підписанням Договору та іншими документальними оформленнями.

НАУКОВА ТА ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА СТУДЕНТІВ

Студенти кафедри щорічно приймають участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні аспекти інженерії програмного забезпечення», яка проводиться нашою кафедрою осінню, та Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Сучасні проблеми наукового забезпечення енергетики», яка проводиться на базі нашого інституту НН ІАТЕ весною.

✅ Я хочу взяти участь у конференції. Чи проводяться в нас на кафедрі/інституті якісь конференції?

Так, студенти молодших курсів можуть брати участь, якщо мають цікаві розробки або дослідницькі проєкти.

Детальніше конференції кафедри ІПЗЕ.

Детальніше конференції НН ІАТЕ.

Необхідно подати заявку на участь через кафедру або відповідний науковий комітет конференції. Більшість конференцій дозволяють студентам презентувати власні дослідження.

✅ Чи можуть молодші курси брати участь у конференціях?

✅ Які теми доповідей зазвичай представлені на конференціях?

Тематика включає інженерію програмного забезпечення, кібербезпеку, енергетичні системи, обробку цифрових сигналів та інші технологічні напрями.

✅ Чи можна відвідати конференції без власної доповіді?

Так, більшість конференцій відкриті для відвідувачів, які хочуть послухати доповіді та дізнатися про новітні наукові розробки.

✅ Як дізнатися про майбутні семінари?

Анонси публікуються на сайті кафедри та в офіційних телеграм-каналах студентських організацій.

✅ Які є гуртки на кафедрі? Як записатися на гурток?

На кафедрі працюють гуртки – АerospaceLab KPI, SmartEnergyLab KPI та студентське конструкторське бюро. На сайті кафедри можна знайти детальну інформацію в розділі «Студентське життя» і контакти відповідальних.

✅  Як студенти можуть долучитися до проєктів або стартапів на кафедрі?

Студенти можуть брати участь у проєктах та стартапах, звернувшись до викладачів, які курують відповідні напрями, або приєднавшись до команди на хакатонах та конкурсах. Також можна подати власну ідею на конкурс стартапів «Sikorsky Challenge».

✅  Як отримати підтримку для власного стартапу?

Для отримання підтримки можна взяти участь у конкурсі стартапів Sikorsky Challenge, де є можливість презентувати свою ідею та отримати інвестування або менторську підтримку від експертів.

✅  Чи можуть студенти самостійно подавати свої проєкти на конкурси та хакатони?

Так, студенти можуть самостійно подавати проєкти, проте участь у команді кафедри дає додаткові переваги – менторство викладачів, підтримку університету та можливість залучення додаткових ресурсів.

✅  Як можна стати ментором або керівником проєкту?

Для цього необхідно мати досвід участі в подібних заходах, активно займатися науковою діяльністю та звернутися до викладачів кафедри з ініціативою. Студенти старших курсів можуть ставати наставниками для молодших колег у проєктах.

✅  Які переваги участі у студентських проєктах та стартапах?

Участь дає можливість отримати практичний досвід, розвинути навички роботи в команді, створити портфоліо, отримати рекомендації від викладачів та потенційно знайти роботодавця або партнерів для бізнесу.

✅  Де можна знайти інформацію про майбутні хакатони, конкурси та проєкти?

Інформацію про заходи можна знайти на сайті кафедри, у Telegram-каналах, а також дізнатися у викладачів, які займаються студентськими проєктами.

ДОЗВІЛЛЯ СТУДЕНТІВ

✅ Я хочу записатися в студраду інституту. До кого мені звернутися?

– Звернутися до свого старости своєї групи, яка є членом студради.

– Підписатися на канал Студрада ІАТЕ в телеграмі (t.me/kpi_tef) і чекати, коли студрада організує подачу нових заявок.

✅ Які є відділи в студраді інституту?

– Медіа відділ.

– Відділ освітніх процесів.

– Проєктний відділ.

– ІТ відділ.

✅  Чи можна організувати власний студентський захід?

Так! У КПІ є різні відкриті простори, як-от арт-простір «Вежа» чи «Колізей КПІ», де можна організовувати події. Також можна звернутися до студентської ради або інших активних організацій, які допоможуть з організацією заходу.

✅ Які цікаві заходи проводяться поза парами для студентів?

День першокурсника, хакатони, конференції, кіноперегляди на честь дня Святого Валентина та Дня захисту дітей, майстер-класи, міжнародні семінари, конкурси наукових студентських робіт, наукові семінари, фізкультурно-оздоровчі заходи, тренінги, виставки, конкурси талантів КПІ.

За анонсами подій слідкуйте на сайті кафедри та на каналах ІАТЕ (t.me/dekanat_iate, t.me/kpi_tef), ДНВР (t.me/dnvr_31).

✅ Чи можу я безкоштовно відвідувати басейн в КПІ?

Можливість безкоштовно відвідувати басейн надається всім охочим студентам та аспірантам денної форми навчання КПІ ім. Ігоря Сікорського. Максимальна кількість відвідувачів на одне заняття по перепустках – 20 осіб. Безкоштовно займатися можна 4 рази на місяць.

🕓 Години відвідування басейну:

   •  Вт-Пт: 13:30-14:30, 15:30-16:30, 19:30-20:30.

   •  Сб: 13:30-14:30.

Детальніше тут.

✅ Чи можу я отримати в КПІ індивідуальну психологічну консультацію?

Для студентів та співробітників КПІ доступні індивідуальні психологічні консультації за посиланням. За писатись на консультацію можна очно та онлайн.

Де нас знайти?

Адреса: вул. Борщагівська, 144 (20-й гуртожиток, окремий вхід зліва).

тел.: 044-204-80-45; 044-204-81-29